Czasopismo EFFATA

 

Czasopismo EFFATApismo wydawane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA.


Witamy na stronie internetowego czasopisma EFFATA, poświęconego kulturze, ekologii, prawom człowieka, a czasami filozofii, religii i korupcji.

 

Z radością prezentujemy wersję elektroniczną „Czasopisma”. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, iż taka forma pisma będzie rozwijała się dynamicznie, a prezentowane w nim artykuły spotkają się z zainteresowaniem Czytelników.

 

Pragniemy wyrazić swą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pisma. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Recenzentów za wnikliwą lekturę artykułów oraz cenne uwagi i rady dla Autorów.

 

W dziale czytelnia można zapoznać się z innymi artykułami, związanymi z niniejszym projektem. Natomiast w części czasopismo znajdują się artykuły, informacje i ogłoszenia dotyczące naszej działalności, najczęściej krytyczne wobec oficjalnych.

 

Zachęcamy naszych czytelników do współtworzenia listy wartych uwagi stron internetowych związanych z podobną działalnością.

 

Pragniemy dodać, że niezwykle cieszymy się, iż w pracę nad nowym numerem zaangażowały się zarówno osoby od dawna wspierające naszą inicjatywę, jak i nowe postacie, a wśród nich członkowie grupy TKW.

 

Czasopismo EFFATA zaczęło się ukazywać w 1999 roku, jako pismo środowiska niezależnej. Działalność czasopisma znalazła uznanie wielu czytelników, organizacji i instytucji, głównie ekologicznych. W 2001 roku czasopismo było nominowane przez Ministerstwo Środowiska do Nagrody POL EKO.

 

Czasopismo EFFATA, zostało powołane do życia uchwałą Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA w dniu 22 kwietnia 2000 roku. Rejestracji w Sadzie Okręgowym w Poznaniu dokonano w dniu 18 czerwca 2001 roku, a wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPr 1371 dokonano 13 sierpnia 2001 roku.

 

Czasopismo EFFATA szczyci się współpracą z wybitnymi naukowcami zapewniającymi wysoki poziom merytoryczny publikacji. Stanowi forum popularyzacji dorobku naukowców z ośrodków akademickich oraz nauczycieli praktyków, a także dla spostrzeżeń i refleksji ekologów, poetów - co owocuje stałym dopływem cennych opracowań.

 

Grupa docelowa?

Pismo przeznaczone jest dla osób o szerokim spektrum zainteresowań związanych z zagadnieniami edukacji ekologicznej, kulturalnej i społecznej. W odróżnieniu do innych pism poruszających podobną tematykę, Czasopismo EFFATA ma ambicję kreować zdarzenia kulturalne, myśli ekologiczne i postawy obywatelskie.

Czasopismo znajduje się na liście zalecanych przez grupę TKW lektur dla niepokornych Obywateli.

 

Co publikujemy?

Materiały z kultury i sztuki, często fotografie, zagadnień psychologii, socjologii społecznej i nauk pokrewnych, innowacje z zakresu metodyki, wszystko na rzecz zaangażowania lokalnej społeczności, analizy i oceny przygotowania inwestycji szkodliwych dla środowiska, programy zapobiegania przemocy, narkomanii i nikotynizmu i alkoholizmowi, metody promocji zdrowia, opieki i profilaktyki społecznej wobec najmłodszych, materiały pomocnicze przedmiotowe dla alternatywnych działań społecznych, opracowania z historii, recenzje nowości wydawniczych i notki bibliograficzne.

 

Strona została dostosowana do większości popularnych przeglądarek i pozytywnie przeszła wstępne testy. Prosimy o kontakt w przypadku jakichkolwiek problemów i uwag.

 

 

W imieniu redakcji, zapraszamy do współpracy, Artur Łazowy, redaktor naczelny

 

 

 

 

Czasopismo EFFATA

Powstało w dniu 22 kwietnia 2000 roku. Rejestracji w Sądzie Okręgowym w Poznaniu dokonano w dniu 18 czerwca 2001 roku, a wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPr 1371 dokonano 13 sierpnia 2001 roku.

 

Czasopismo EFFATA

Artur Łazowy, redaktor naczelny

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. gsm.: 0601 970679

korespondencja: PL, 64 – 920, Piła, ul. W. Witosa 26/5


 

Dodatkowe informacje

Strona powstała dzięki współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. St. Staszica w Pile
Copyright EFFATA (2012)