Drodzy Mali Artyści!
- Szczegóły
- Kategoria: newsy
- Opublikowano: niedziela, 03, listopad 2024 16:32
- alazowy
- Odsłony: 81
Drodzy Mali Artyści!
Witajcie!
Legenda o powstaniu Piły ze zbioru „Zaklęta w kamień – podania, legendy i baśnie z powiatu pilskiego”, autorstwa Krystyny i Zbigniewa Noskowie.
Zapraszamy na promocję kolorowanki stworzoną z myślą dzieciach, które lubią rysować, malować i zagłębiać się w pełen fantazji świat legend, podań oraz baśni i ludowych przypowieści.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak powstało nasze miasto? Czy pomyśleliście, ile skrywa tajemnych wydarzeń oraz opowieści o zapomnianych ludziach, którzy budowali Piłę?
Życzymy Wam dużo radości z odkrywania Piły na nowo! Zapraszamy do wspólnej przygody pełnej kolorów i magii!
Link do kolorowanki: https://drive.google.com/file/d/1Qgb4QQGTgCFu4Jg6oSr8T9VM_pSDgSM7/view?usp=sharing
Link do kolorowanki:
https://online.fliphtml5.com/oyoz/ekdz/?1730281610455
Więcej informacji: Artur Łazowy, Tel. 601970679, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
***
Drodzy Mali Artyści!
Witajcie!
Oddajemy w wasze ręce wyjątkową książeczkę. Kolorowankę stworzoną z myślą o was, dzieciach, które lubią rysować, malować i zagłębiać się w pełen fantazji świat legend, podań oraz baśni i ludowych przypowieści.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak powstało nasze miasto? Czy pomyśleliście, ile skrywa tajemnych wydarzeń oraz opowieści o zapomnianych ludziach, którzy budowali Piłę?
Zapraszamy Was do fascynującej podróży w przeszłość, wydając wspólnym wysiłkiem, wydawcy, grafików i sponsorów kolorowankę pod tytułem "Legenda o powstaniu Piły" według pomysłu Krystyny i Zbigniewa Nosków.
Książka ta nie jest tylko zwykłą opowieścią! Znajdziecie w niej rysunki, które czekają na waszą fantazję i kreatywność. Możecie samodzielnie nadać kolor światu bohaterów legendy, używając kredek, flamastrów, farbek czy nawet brokatu! Dzięki temu możecie poczuć się jak prawdziwi artyści i współtwórcy tej ciekawej opowieści.
Każda strona książki kryje w sobie coś więcej niż tylko legendę. To wasza przestrzeń do wyrażania siebie. Czasem jeleń będzie szary, a czasem zielony - wszystko zależy od waszej wyobraźni! Może tartak, który pojawia się w legendzie, będzie różowy, a król Władysław Łokietek ubrany w kolorowe szaty? Tylko wy decydujecie, jakie barwy ożywią tę magiczną opowieść. Może, gdy pokolorujecie całą książeczkę, sami stworzycie własną legendę o powstaniu Piły.
Nieważne, czy macie 5, 8, czy 10 lat - ta książka jest dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić, uczyć i rozwijać swoje zdolności. Malowanie pomaga wyciszyć się i skupić, a przy okazji uczy cierpliwości. Dla tych, którzy dopiero zaczynają czytać, książka będzie świetnym sposobem na to, by połączyć literki z obrazkami. Dla tych zaś, którzy lubią rysować - to doskonała okazja, by ćwiczyć swoje umiejętności. A może przy okazji odkryjecie w sobie jakieś nowe pasje i talenty?
Życzymy Wam dużo radości z odkrywania Piły na nowo! Zapraszamy do wspólnej przygody pełnej kolorów i magii!
Ewa Perlińska
Cezary Nowak
Alicja Noska-Figiel
Artur Łazowy
***
Krystyna Noska
Urodziła się w Wiedniu (Austria) w rodzinie nauczycielskiej. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracowała z młodzieżą jako nauczycielka plastyki w szkołach podstawowych i średnich w Wągrowcu i Pile. Mimo emerytury tę działalność edukacyjną kontynuuje nadal w kontakcie z firmą „Strefa Rysunku", przygotowując w ten sposób młodzież do studiów artystycznych i architektury. Była aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów RP.
Jej twórczość artystyczna obejmuje rysunek, malarstwo sztalugowe i ścienne oraz ilustrację książkową. Ulubioną techniką jest pastel oraz piórko i tusz, a ulubionym tematem – portret utrzymany w konwencji realistycznej, a także kompozycje odrealnionej rzeczywistości, pobudzające wyobraźnię odbiorcy.
Miała kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Swe rysunki publikowała w mediach lokalnych i ogólnopolskich oraz w publikacjach książkowych autorstwa męża. Uzyskała szereg nagród i wyróżnień. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i poza jej granicami.
Wyróżniona odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej i odznaką honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego".
Zbigniew Noska
Od pokoleń Wielkopolanin, dzieciństwo i młodość spędził w Wągrowcu. Ukończył polonistykę na UAM oraz organizację i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako nauczyciel języka polskiego w LO w Wągrowcu. W 1975 roku w związku z powstaniem województwa przeniósł się do Piły.
Dziennikarstwem interesował się już w trakcie studiów. Był społecznym korespondentem „Gazety Poznańskiej" z Wągrowca oraz „IKP" z Piły, a także jednym z inicjatorów powstania „Tygodnika Pilskiego", którego w 1987 roku został redaktorem naczelnym. Od 1991 roku przejął obowiązki redaktora naczelnego „Tygodnika Nowego" oraz przez kilka lat "Radia 100".
Od zawsze jego pasją była historia i regionalistyka, czemu dawał wyraz na łamach „TN".
W 2021 roku SPG ART-WENA wydało dwie jego pierwsze książki: „Zaklęta w kamień. Podana, legendy i baśnie z powiatu pilskiego" oraz „Studia nieszczęścia. Okruchy historii Piły i okolic". W tym samym roku na zlecenie LGD Krajna nad Notecią przygotował publikację pt: „Rękodzieło i twórczość ludowa Krajny nad Notecią". W rok później Muzeum Ziemi Złotowskiej wydało jego książkę pt. „Legendy i podania Krajny Złotowskiej". W 2023 roku ukazały się dwie jego kolejne publikacje: „Legendy Ziemi Czarnkowskiej" oraz „Ujście. Odsłony przeszłości".