DOBRE BO DOBRE w Pile J POMOC dla Angeli Nyga J
Zapraszamy na koncert DOBRE BO DOBRE.
Kiedy: 30 maja (czwartek) 2019, g. 20.oo
Gdzie: Klub Scena, Piła, al. Piastów 15
Wstęp: POMOC dla Angeli Nyga
Pilanka walczy z nieoperacyjnym glejakiem. Potrzebuje pieniędzy na protonowe leczenie w Monachium. Jest dla niej szansa na uratowanie życia.
Zaczęło się od bólu głowy, zawrotów i ataku padaczki. W szpitalu usłyszała diagnozę: złośliwy nowotwór mózgu, glejak III stopnia, nieoperacyjny.
– Ale ja chcę żyć! Chcę pracować, marzyć i patrzeć z radością w przyszłość! Prosić o pomoc jest trudno, a szczególnie dla siebie… Szansą i nadzieją, nie tylko na przedłużenie mojego życia, ale możliwe, że na całkowite wyleczenie jest Terapia Protonowa w RPTC, w Monachium. Jednak problemem jest koszt leczenia ok. 180 tys. złotych, którego nie refunduje nasz NFZ – napisała Angela Nyga.
Wpłat prosimy dokonywać poprzez portal Pomagam.pl
Moi Drodzy, może mi ktoś z Was podpowie, jak opowiedzieć o sobie samej, o chorobie, strachu przed każdym nadchodzącym dniem. Obiecajcie, że przeczytacie do końca... ból i zawroty głowy, atak padaczki i nieprzytomna znalazłam się w szpitalu. A najgorsze dopiero nadeszło w postaci wyroku i diagnozy - złośliwy nowotwór mózgu, GLEJAK III STOPNIA, nieoperacyjny. To koniec wszystkiego.
Ale ja chcę żyć! Chcę pracować, marzyć i patrzeć z radością w przyszłość! Prosić o pomoc jest trudno, a szczególnie dla siebie... Szansą i nadzieją, nie tylko na przedłużenie mojego życia, ale możliwe, że na całkowite wyleczenie jest Terapia Protonowa w RPTC, w Monachium. Jednak problemem jest koszt leczenia ok. 180 tys. złotych, którego nie refunduje nasz NFZ...
Jestem przekonana, że z Waszą pomocą uda mi się zebrać pieniądze i zakończyć leczenie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, tak dobrym słowem, myślami jak i wpłatą na konto fundacji. Jestem przekonana, że w Waszą pomocą uda mi się zebrać pieniądze aby zakończyć leczenie i żyć szczęśliwie. Wszystkim Wam Kochani życzę z całego serca jak najwięcej ZDROWIA.
Angela Nyga
DOBRE BO DOBRE
To pierwszy krok na księżycu przy użyciu tak wielu języków - oniryczności, baśni, energetycznego bitu i chwytającego za mięsień serca słowa.
Kto by pomyślał, że misja Voyager (1977r.), w ramach której najbardziej reprezentatywna spuścizna muzyczna naszego świata została wysłana w kosmos, wpłynie tak mocno na trójkę artystów z Poznania i Bydgoszczy. Jako DOBRE BO DOBRE swoją twórczością właśnie stawiają pierwszy krok na księżycu, swobodnie używając tak wielu języków - oniryczności, ludowej baśni, energetycznego bitu i chwytającego za mięsień serca słowa. Porywają swoją dojrzałą, ultra zjawiskową, oryginalną i melodyjną opowieścią. Otwarty na doświadczenie głos, przetworzone dźwięki archaicznej gitary rezofonicznej oraz elektroniczne brzmienia pokazują nam splot kilku światów: niepoprawnych romantyków, buntowników, wrażliwców i statecznych podróżników dowodzących międzygatunkowym statkiem kosmicznym.
Muzycy:
Daga Gregorowicz (Dagadana) - wokal, elektronika
Sławek Szudrowicz (Something like Elvis, Koń) - gitara rezofoniczna, gitara akustyczna
Jacek Cichocki (Limboski) - instrumenty klawiszowe, elektronika
Piosenka:
https://www.facebook.com/dobrebodobremusic/videos/372238803355301/
Daga Gregorowicz
Wokal, Elektronika
Daga Gregorowicz absolwentka Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu.
Fascynuje ją przetwarzanie głosu i wplatanie go w muzykę elektroniczną. Współpracowała przy nagrywaniu płyt z Grabkiem, Tomaszem Gwincińskim oraz projektem Deus Meus i R.U.T.A. Wraz z Wojtkiem Grabkiem tworzy duet Degradazia.
DAGADANA od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music.
Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu.
Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach (gdzie jak wiadomo, relacje pomiędzy krajami bywały różne i dynamiczne).
Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań, czy koncertów z muzykami z całego świata. Jedno z tych spotkań doprowadziło do nagrania najnowszego albumu “Meridian 68”.
Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu „Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach.
“Meridian 68” był nominowany do nagrody “FRYDERYK” w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI. Płyta została także najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe 2016 – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie. W zestawieniu Transglobal World Music Charts, wśród 100 najlepszych płyt, zespół uplasował się na #68 pozycji. “Meridian 68” będzie wydany również w Chinach i w Niemczech.
W grudniu 2008 roku zespół wydał EP “Wygadana” z pięcioma utworami. Na debiutancki album „Maleńka” (7.02.2010, Offside Records) trzeba było czekać do 2010 roku. Płyta została doceniona przez wielu recenzentów, Polskie Radio „Trójka” udzieliło mu patronatu a Akademia przyznała nagrodę Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.
W 2011 roku DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie „20 lat” zespołu Raz Dwa Trzy a także wydała drugi krążek „Dlaczego nie” (14.11.2011, Agora S.A.) , który doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata oraz został doceniony w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na #8 TOP 20 Best World Music Albums. “List do Ciebie” to trzeci studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława).
DAGADANA uwielbia podróżować ze swoją muzyką. Zagrała w 23 krajach (Argentyna, Austria, Algieria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania)
Grała już zarówno w klubach, ale i na pustyni, w kopalni węgla, na tratwie, czy w domu swoich fanów. Muzycy uwielbiają grać kameralne koncerty, ale nie stronią od dużych festiwali, takich jak Heineken Open’er, Przystanek Woodstock, Sound of the Xity (Chiny), Festiwal ludów pustyni (Maroko), United Islands Festival (Czechy) czy Virada Cultural (Brazylia).
Jeszcze nigdy nie było takiego podejścia do polskiej i ukraińskiej muzyki tradycyjnej. fRoots Magazine, Andrew Cronshaw (UK)
DOBRE BO DOBRE w Pile J POMOC dla Angeli Nyga J
Zapraszamy na koncert DOBRE BO DOBRE.
Kiedy: 30 maja (czwartek) 2019, g. 20.oo
Gdzie: Klub Scena, Piła, al. Piastów 15
Wstęp: POMOC dla Angeli Nyga